Україна просить ЄС притягнути РФ до юридичної відповідальності за дії в Криму

Про це заявив Арсеній Яценюк на прес-конференції в Брюсселі за підсумками Ради асоціації.

Україна звернулася до Євросоюзу із запитом щодо юридичного притягнення Росії до відповідальності через анексію Криму та систематичне порушення прав кримських татар. Про це заявив Арсеній Яценюк на прес-конференції в Брюсселі за підсумками Ради асоціації.

«Ми просимо про заборону будь-якої інвестиційної активності від Росії. Друге – ми підняли питання кримських татар. За нашими даними, Росія брутально порушує права людини в Криму, і кримські татари – під постійним особливим тиском. І третє – ми підняли питання притягнення Росії до юридичної відповідальності за дії в Криму», — розповів прем’єр.

Зі свого боку високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні заявила, що Рада ЄС ближчим часом має ухвалити рішення щодо нових санкцій, пов’язаних з анексією Криму.

«Для введення в дію нових санкцій щодо Криму потрібно детальніше юридичне обґрунтування. Зараз це рішення допрацювується. Я очікую, що робота робочої групи завершиться в ближчі години, після чого ми (в рамках Ради ЄС – ред.) погодимо нові санкції за письмовою процедурою», — заявила вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада ЄС ухвалила рішення про розширення санкцій у відповідь на анексію Криму.

Источник: http://tyzhden.ua/News/125846

Добавить комментарий