«За тижні, що минули після окупації Криму російськими військами, план Володимира Путіна стосовно основної території України став більш ясним — це поділ», — пише оглядач Девід Фрам у The Atlantic.
«Звичайно, посли і міністри Путіна не використовують цього слово. Вони воліють слово «федералізм», — пише автор, пояснюючи, що мета — влаштувати сфальсифіковані референдуми, щоб створити пов’язані з Росією уряди в східних регіонах України. Потім Росія укладе угоди з цими урядами в рамках домовленості, що межує з фактичною анексією.
«Росія, безумовно, є однією з найбільш централізованих держав на землі», — зазначає журналіст: президент призначає губернаторів, центральний уряд контролює переважну частину держдоходів, поліцію — справді, майже все. Але те, що Путін робить на практиці, він не проповідує — просто завжди вітає те, що посилює його владу. В Україні він може зберегти свою владу, лише роздробивши центральний уряд, вважає автор.
«Радянський Союз розмістив на сході України значну частину своєї оборонної промисловості. Незалежна Україна входить у першу десятку експортерів зброї на планеті, і Росія є її найбільшим клієнтом. Військово-транспортна авіація КБ «Антонов» виробляється у Східній Україні, так само, як двигуни для російських вертольотів і протиповітряні ракети для її винищувачів», — йдеться в статті.
«Нещодавно анексований Крим отримує електрику та інші важливі засоби забезпечення зі східних областей України. Якщо прилеглу українську територію можна буде відірвати від Києва і Західної України, анексія пройде набагато безболісніше», — пише Фрам.
Двічі за минуле десятиліття протестні рухи в Україні скидали корумпованих, авторитарних президентів, нагадує автор статті. «Якщо українці змогли прогнати таких керівників і це зійшло їм з рук, то росіяни можуть одного разу задуматися на тим, чому б їм не зробити те ж саме», — йдеться в статті. На думку автора, з погляду Путіна, самоврядування в Україні становить пряму загрозу його власній владі.
«З цих причин Путін заохочує український «федералізм», підкріплюючи це погрозою російського вторгнення», — йдеться в статті. Проте «федералізація» відбудеться, тільки якщо Україну змусять її прийняти — а країни Заходу дозволять добровільно себе обдурити і дати на це згоду як на «демократичне» рішення. Чи підемо ми на це?
Источник: http://www.newsru.ua/press/03apr2014/ukraine2.html