Міжнародні спостерігачі: вибори в Україні успішні, попри дії сепаратистів

Київ – Міжнародні спостерігачі вважають дострокові вибори президента України успішними, хоча через напружену політичну ситуацію голосування стало неможливим у Криму та на кількох округах на Сході України. Про це вони заявили на брифінгу в Києві. Водночас, представники місій ПАРЄ і ОБСЄ висловили сподівання, що незабаром відбудуться і парламентські вибори, а також заявили, що ЄС продовжуватиме діалог, зокрема, щодо візової лібералізації.

1100

Процес голосування і підрахунку голосів був прозорим і загалом відповідав процедурам, незважаючи на велику кількість виборців на дільницях і те, що волевиявлення відбувалося в умовах небезпеки. Про це заявив спеціальний координатор місії короткочасного спостереження ОБСЄ Жоао Соарес.

Попри те, що на момент брифінгу підрахунок голосів ще не завершився, він привітав із перемогою Петра Порошенка і схвалив його рішення їхати на Донбас.

«Я переконаний, що Петро Порошенко – дуже досвідчений політик, людина діалогу, він – бізнесмен, і тому розуміє важливість компромісу. Тому, що найважливіша річ – мати діалог з усіма, навіть із сепаратистами. Діалог – джерело миру і співпраці між усіма українцями. Україна – чудова країна», – зазначив він.

Українці хочуть бути господарями своєї долі – представник НАТО

Тим не менш, міжнародні спостерігачі говорять про те, що волевиявлення відбувалося в умовах небезпеки як для виборців, так і для членів комісій. Неможливим було голосування у Криму, а також на деяких округах у Донецькій і Луганській областях.

Очільник делегації Парламентської асамблеї НАТО Карл Ламерс розповів: «Ми чули вчора (у неділю) багато історій від звичайних людей, які виконують свій обов’язок із самовідданістю і професіоналізмом. Іноді вони наражались на залякування, погрози насильством і навіть фізичних атак. Українці голосували у великій кількості, що знову продемонструвало: вони хочуть бути господарями своєї долі, вони хочуть вести свою країну у майбутнє і об’єднати Україну».

Представники ОБСЄ та Європейського союзу заявили про підтримку теперішнього політичного курсу України. Голова делегації Європейського парламенту Горан Фарм зазначив: «Завдання президента – економічна консолідація, політичні реформи для об’єднання країни. Я переконаний, що новообраний президент розуміє необхідність негайної конституційної реформи, ведення діалогу з усіма регіонами і частинами України. ЄС готова підтримувати Україну на новому етапі міжнародних переговорів, щоб подолати загрозу національній цілісності. Ми також готові завершити процес візової лібералізації, як тільки будуть виконані всі необхідні умови».

За даними місії зі спостереження за виборами ОБСЄ, у різних регіонах України працювало близько 1400 спостерігачів із 49 країн. Голова місії Тана де Зулуета серед позитивних моментів цьогорічних виборів назвала відсутність зловживання адмінресурсом та відсутність перешкод для голосування національним меншинам. Винятками, за даними спостережних місій, однак, стали кримські татари та роми.

Источник: http://www.radiosvoboda.org/content/article/25399440.html

Добавить комментарий