Європейська преса: Сепаратисти воюватимуть доти, доки зупинитися не накаже їм Путін

Європейська преса коментує мирний план президента України. Одні оглядачі радять Києву активніше шукати діалогу зі східними регіонами України, інші закликають Захід до жорсткішої політики щодо Кремля.

1100

Австрійська Der Standard з Відня коментує мирний план президента України Петра Порошенка: «Розробка мирного плану для України — це крок у правильному напрямку. Хоча й лише перший. Для початку треба, в будь-якому разі, дати старт переговорами з представниками Сходу, аби у переважно російськомовного населення не виникало відчуття нав’язаного миру. Адже в такому разі це може стати прихованою «вибухівкою» на майбутнє».

Радше зі скепсисом про мирний план Порошенка пише німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung: «Мирний план президента Порошенка не демонструє шляху до миру на сході України. І проблема не в окремих його пунктах, а в тому, що Порошенкові немає з ким говорити про його реалізацію. Він сам не хоче говорити з озброєними сепаратистами, яких в Києві називають «терористами», але й сепаратисти поки що не продемонстрували готовності до діалогу. Представники «еліти» Донбасу, з якими Порошенко обговорив мирний план, мають натомість, схоже, лише незначний вплив на події в Донецьку й Луганську — ідеться про місцевих можновладців і приспішників старого режиму».

Словацьке видання Sme з Братислави вважає, що переговори із сепаратистами нічого не дадуть: «Вимога Москви включити до мирного плану також перемовини з сепаратистами — безглузда. Адже вони не відіграють у цій грі самостійної ролі. Якщо вони й далі воюють попри перемир’я, так це тому, що цього хоче Путін. Вони воюватимуть доти, доки Путін не накаже їм зупинитися і не поверне назад своїх людей і танки. Те, що Москва робить ставку на сепаратистів, може бути й доброю ознакою — відкрито напасти на Україну вона не наважується».

У продовження тема нідерландська NRC Handelsblad з Амстердама вимагає посилення тиску власне на кремлівське керівництво: «НАТО може дати Москві зрозуміти, що на тлі кардинальних змін ситуації на континенті більше не відчуває себе прикутою до домовленостей, згідно з якими, альянс не мав би створювати стаціонарні військові бази в країнах колишнього Варшавського договору. США та ЄС можуть оголосити про нові, жорсткіші санкції. За це, можливо, Захід також муситиме заплатити певну ціну. Але на кону стоїть мир і стабільність в Європі, а також те, яким чином далі розвиватиметься Росія. І саме це повинно переважати».

Швейцарська Tages-Anzeiger з Цюріха радить ЄС не залишати Україну та інші країни колишнього СРСР напризволяще: «Немає жодної причини, чому Росія після зближення країн із ЄС мала б і надалі гарантувати їм вільне переміщення та дешевші ціни. Тож чи варто тоді краще лишити Україну, Грузію та Молдову на російській орбіті? Ні. Державні лідери Туркменістану, Узбекистану, але й також Азербайджану та Казахстану, тим часом, уже наближаються до рівня Олександра Лукашенка, якого ще нещодавно вважали останнім диктатором Європи. Єдиним просвітком на карті несвободи і є якраз ті три держави, які сьогодні шукають зближення з Заходом, — Україна, Грузія і Молдова. Кинути їх зараз напризволяще — означатиме ствердити також і в них курс на авторитаризм».

Источник: http://www.pravda.com.ua/inozmi/deutsche-welle/2014/06/23/7029869/?attempt=1

Добавить комментарий