Російські диверсанти намагаються знищити командирів прикордонних частин

Російські диверсанти намагаються знищити командирів українських прикордонних частин, заявив помічник голови Держприкордонслужби Сергій Астахов.

«Здійснюються цілеспрямовані спроби знищення не просто угруповання (українських силовиків), а управлінської ланки», — сказав Астахов на брифінгу в понеділок, 23 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

Він визнав, що на сході України «озвірілий і добре озброєний криміналітет дійсно є, але він тільки частково головний супротивник», прикордонники постійно фіксують наявність в прикордонній зоні російських розвідувально-диверсійних груп.

Астахов розповів, була спроба знищення тактичного угруповання «Кордон», в якій працював голова Держприкордонслужби Микола Литвин. Астахов розповів, що створення, дислокація угруповання, а також операції із зачистки території в прикордонній зоні тримається в суворій таємниці.

«Але минулого тижня в управлінській ланці цього угруповання спочатку заглушили всі канали зв’язку, а потім зробили масовий мінометний обстріл з відстані 3 і 5 км», — повідомив він. У результаті по підрозділу було випущено 160 мінометних мін, понад 30 прикордонників і десантників отримали поранення. За словами помічника глави прикордонного відомства, уникнути масштабної загибелі українських прикордонників вдалося тільки завдяки раніше створеним інженерним спорудам.

«Угруповання передислокувалося, але через добу ситуація фактично повторюється. Звідки у нападників така інформація? Напевне тому, що після завершення в Росії одних військових навчань, а потім початку інших розвідувальні підрозділи радіоперехоплення і радіозахисту як діяли, так і діють в українській прикордонній зоні», — заявив Астахов.

Раніше повідомлялося, що після вступу мирного плану в силу терористи продовжують обстрілювати позиції українських силовиків.

Нагадаємо, 20 червня президент України Петро Порошенко віддав наказ про припинення бойових дій на сході України. Перемир’я в зоні АТО почалося о 22.00 20 червня і триватиме до 10.00 27 червня.

Також Порошенко представив мирний план, який складається з 15 кроків і передбачає гарантії безпеки для всіх учасників переговорів, звільнення від кримінальної відповідальності тих, хто склав зброю і не здійснив тяжких злочинів, звільнення заручників.

Передбачається вивід незаконних збройних формувань, створення гарантованого коридору для виходу російських і українських найманців, роззброєння. Планується створення в структурі МВС підрозділи для здійснення спільного патрулювання.

Зазначимо, терористи плану президента не визнали, і у відповідь Павло Губарєв оприлюднив власний «мирний план».

Ватажок терористичної організації «Донецької народної республіки», офіцер ГРУ РФ Ігор Стрєлков ( Гіркін) заявив, що не збирається дотримуватися перемир’я.

Источник: http://www.newsru.ua/ukraine/23jun2014/namagaiutsia_znyshchyty_komandyriv.html

Добавить комментарий