Україна розраховує на введення безвізового режиму з ЄС за півроку

Україна розраховує на запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом вже з 1 січня 2015-го року, повідомила на брифінгу заступник міністра закордонних справ Наталя Галібаренко.

«Я не прихильник того, щоб встановлювати конкретні терміни, це питання не повністю залежить від України, оскільки у самому ЄС існують непрості і досить довгі внутрішні процедури», — водночас зазначила вона.

Галібаренко пояснила, що Європейському союзу для ухвалення остаточного рішення необхідно побачити відповідні доповіді експертних місій, які оцінять виконання Україною плану дій щодо лібералізації візового режиму, а потім ухвалити технічне рішення і вже після цього — політичне.

Вона навела приклад, що між ухваленням недавнього рішення Європейською комісією про оцінку дій України на шляху до безвізового режиму з ЄС і підтримкою цього рішення на політичному рівні минув майже місяць.

«У наших реаліях це багато, коли ми ставимо мету, що у нас через півроку повинен бути введений безвізовий режим», — зазначили в МЗС України.

Вже у вересні-жовтні Україну відвідають дві експертні місії ЄС, які будуть давати рекомендації, як Україні швидше і краще завершити другу фазу плану дій щодо лібералізації візового режиму.

«Ми себе налаштували на жорсткий термін у півроку, але це не означає, що з 1 січня 2015 року, навіть якщо нами буде виконано, вже буде безвізовий режим», — констатувала Наталія Галібаренко.

Раніше посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявляв, що терміни запровадження безвізового режиму залежать від української влади.

Источник: http://www.day.kiev.ua/uk/news/260614-ukrayina-rozrahovuie-na-vvedennya-bezvizovogo-rezhimu-z-ies-za-pivroku

Добавить комментарий