У Луганську йде «боротьба за біженців» – спецкор

Про те, що відбувається в Луганську і Луганській області, радіостанція Голос Столиці поспілкувалася з власним кореспондентом Надією Чернухою.
1800

Луганськ як і раніше без електропостачання. Повідомляється, що фахівці двічі виїжджали на місце аварії, аби усунути неполадку на високовольтній лінії, але в даний момент відновити подачу електроенергії немає можливості через постійні військові дії у місті. Крім того, бойовики вчора заблокували місто і не випускали людей через гуманітарний коридор, але пізніше жителям Луганська таки вдалося залишити місто.

Докладніше про ситуацію в Луганській області радіостанції Голос Столиці розповіла власний кореспондент Надія Чернуха.

Як минула ніч у Луганську?

— Близько 5 ранку у нас над східними кварталами літав літак. І потім – через декілька хвилин після цього – пролунали постріли, напевно з гаубиць. Стріляли у бік Металіста. Місто частково знеструмлене, є проблеми з водою.

Що стосується гуманітарного коридору для жителів Луганська – є інформація, що бойовики заблокували місто, але через якийсь час почали випускати людей. Як працював коридор, і чи працює він ще?

— Справді, учора були великі проблеми з відкриттям коридору, тому що заявлялося, що з 10 ранку розпочнеться випуск жителів з ​​Луганська, але цього не сталося – була інформація, що був обстріл цього коридору, і ЛНРівці відмовилися давати свою згоду на випуск жителів з ​​міста. Але протягом дня 23 автомобілі з Луганська змогло виїхати, це 71 людина, і зараз вони перебувають у безпечному місці. Сьогодні з 10 ранку коридор знову має почати працювати, про це вже було оголошено, що з ранку і до 16.00 коридор буде відкритий. Вчора у нас з’явилася заява від ЛНРівців з приводу коридору. Вони назвали його «Коридором Смерті» і стверджують, що «київська хунта» збирається розстріляти всіх мирних жителів. І на противагу вони відкрили свій коридор, який йде в напрямку Луганськ-Краснодон-Ізварине-Донецьк, в Ростовську область, і стверджують, що тільки туди можна виїхати безпечно, причому назвавши його «Дорогою Життя» – вони дуже люблять гучні назви. І зараз йде така от боротьба за біженців, причому до чого це, навіщо це – велике питання.

Є інформація, що знову обстрілювали Луганський аеропорт і КПП Должанський на кордоні, з боку Росії. Вам щось відомо про це?

— Так, це все сталося сьогодні вночі. Наскільки я знаю, саме в аеропорту під час обстрілу було втрачено 2 одиниці техніки з боку сил АТО. Чи є втрати з боку ЛНР – я уточнити не можу. Обстріл Должанського на кордоні теж був. За твердженнями прикордонників, обстріл проводився з боку Росії з артилерії, але втрат з боку прикордонників немає.

Яка зараз обстановка в Первомайську?

— Учора там була стрілянина. Точно знаю, що ситуація там напружена – люди намагаються якось сховатися у підвалах, є проблеми з продовольством і водою, у деяких районах є проблеми зі світлом, але це стандартна ситуація для всіх міст Луганської області.

Источник: http://newsradio.com.ua/2014_07_30/U-Lugansku-jde-borotba-za-b-zhenc-v-speckor-2844/

Добавить комментарий