Добровольцям вже є чим допомагати відомству, яке займатиметься реабілітацією учасників АТО. Головне, щоб біля його керма була відповідальна і працездатна людина, заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці координатор Волонтерської Сотні Наталія Воронкова.
В Кабінеті міністрів України створять відомство, яке займатиметься соціальним захистом та реабілітацією учасників АТО. Відповідне доручення вже підписав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Спецорган буде створений до 12 серпня. А ось координацію цієї роботи покладено на Міністерство соціальної політики. Детальніше про це радіостанції Голос Столиці розповіла координатор Волонтерської Сотні Наталія Воронкова.
Що мається на увазі під словами «реабілітація учасників антитерористичної операції»?
− Я вважаю, що всі хлопці повинні пройти курс реабілітації, розробки суглобів після поранень, або відновлення якихось функціональних особливостей організму, які сталися внаслідок поранень. Слово «реабілітація» може включати в себе в першу чергу фізичну реабілітацію, а в другу − моральну, і в третю − соціальну адаптацію, це обов’язково.
Чи мається на увазі, що буде проходити психологічна реабілітація? Як людині повертатися з війни до мирного суспільства після того, що він там побачив?
− Зараз ось навіть в київському військовому госпіталі, в відділенні психіатрії, знаходиться дуже велика кількість пацієнтів. Навіть якщо людина не була поранена, відбулися якісь зміни сприйняття світу після цього. З ними працюють психологи, з якими ми співпрацюємо, які ще починали з Майдану, які пройшли вже певне навчання, в тому числі у ізраїльських психологів. Вони вміють працювати з бійцями, вони були в зоні військових дій. Наскільки можна, ми це робимо зараз. На даний момент мені самій дуже цікаво, по-перше, кого призначать на цю посаду, а по-друге, чим ми їм зможемо бути корисні.
Чому вирішили тільки зараз створити такий орган? Невже раніше такої необхідності не було?
− Я думаю, що просто все робиться поступово і коли зараз стоїть питання про реабілітацію, коли стали виникати більш гостро ці питання, тому, напевно, зараз і створили. Напевно, готуватися треба було заздалегідь. Але до війни ми теж не були готові. Все робиться поступово.
Що потрібно в першу чергу створити і скільки часу на це піде?
− По-перше, потрібно призначити керівника цього відомства, і він повинен сам визначити свої функціональні обов’язки, чим він буде займатися. А далі необхідна зустріч з тими волонтерами, які вже займаються цим, у яких вже є напрацювання. Є напрацювання багатьох бізнесменів з приводу навчання хлопців, з приводу подальшої соціально адаптації, з приводу подальшого їх працевлаштування. Ми вже в принципі готові, нам є чим вже допомагати і нам є що дати цьому відомству. Головне − щоб воно чітко поставило саме перед собою ці завдання і була людина біля керма, відповідальна і працездатна.
Сьогодні доводиться призивати тих, хто не тримав у руках зброї. Підготовка близько місяця. Під час Другої світової – 3 місяці. Такий короткий термін підготовки може призвести до значних втрат, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці незалежний експерт з військових питань Анатолій Павленко.
Источник: http://newsradio.com.ua/2014_08_11/Reab-l-tac-ja-p-slja-ATO-volonteri-vzhe-napogotov-7273/