Угоди на переговорах у Мінську можливі лише на наших умовах, – Тимчук

Президент Порошенко узгодив з лідерами США, Німеччини, Франції, Великобританії та Італії проект мирного плану, котрий має бути прийнятий на рівні «тристоронньої контактної групи».

Про це у традиційному огляді дня на своїй Фейсбук-сторінці пише військовий аналітик Дмитро Тимчук.

З невтішного:

1. Російські окупанти чітко націлились на Маріуполь. Сьогодні був бій під Широкіно. Але це – чергова розвідка боєм.

Якою кров’ю обійдеться нам оборона Маріуполя – невідомо. За нашими даними, українське командування також підтягує до міста серйозні сили – не на словах, а на справі. Та й самі містяни готові грудьми стати на захист рідного міста від агресора. Це дає надію, що триколорна чума не пройде.

В той же час, є загроза активних наступальних дій російсько-терористичних військ уже в найближчі години.

Супротивник може намагатися захопити якомога більші території до якихось мирних переговорів, – у цих кордонах Путін і намагатиметься створити «нове Придністров’я на Донбасі.

2. Допоки Кремль сповіщає про свій «мирний план», а на Донбасі тривають бої, росіяни посилено перекидають в Україну все нові підрозділи. Плюс на підхваті солідний резерв.

В РНБО сьогодні повідомили про те, що поблизу кордону з Україною на прикордонних територіях РФ нарахували 14 батальйонних тактичних груп та біля 1 000 одиниць військової техніки.

За нашими даними, кількість БТГ все ж значно більша, плюс зафіксовані і ротні тактичні групи, і диверсійно-розвідувальні групи. Не будемо сперечатися з РНБО, але налаштованістю на мирний діалог з боку Москви це точно не пахне.

3. Продовжується нездоровий резонанс з приводу командира територіального батальйону «Прикарпаття», заарештованого за свавільне залишення зони АТО. Це – один з численних приводів в черговий раз висловити жорстке незадоволення військовим керівництвом, а втікачів з поля бою проголосити героями.

В цій та подібних їй ситуаціях я б не поспішав ламати списи. Будемо пам’ятати, що у кожного – своя правда (і до слова, саме через залишення деякими підрозділами своїх позицій наші війська останнім часом потрапляли у котли, що призвело до значних втрат). Встановити справжню картину – задача слідства. Якщо хто не буде згоден з його висновками – тоді можна буде посперечатися.

У той же час, правосуддя не можу бути вибірковим – тим більше на війні. Якщо за гратами сидить комбат, то там же місце і панам у званнях та посадах повище, котрі так само кинули свої війська та чкурнули, а також через помилки або бездіяльність яких гинуть наші хлопці.

Ось сьогодні у батальйоні «Азов» повідомили, що рашисти знищили укріпрайон батальйону та прикордонників – через «генералів, які протягом двох годин обіцяли артилерійський вогонь прямою наводкою, але нічого не зробили». Може, варто назвати прізвища цих генералів військовій прокуратурі, та розібратися в ситуації під пильним оком громадськості? Все ж один покараний генерал сьогодні може означати сотні, якщо не тисячі, врятованих життів завтра.

З доброго:

1. Президент П.Порошенко узгодив з лідерами США, Німеччини, Франції, Великобританії та Італії проект мирного плану, котрий має бути прийнятий на рівні «тристоронньої контактної групи» за участі представників терористичних організацій.

Особисто я не надто вірю у можливість мирного діалогу без збитків для наших інтересів. У цій історії обнадіює обмовка Порошенка про те, що у разі зриву перемов може бути запущений другий варіант, який він назвав «рішучими діями».

Що ж, чекаємо розвитку подій – сподіваючись на краще, готуючись до гіршого.

2. НАТО не обіцяє військової допомоги, але не суперечить, аби окремі країни-члени Альянсу допомогли України. Про це сьогодні заявив генсек НАТО Андерс фог Расмусен.

Власне, це позиція з циклу «і вашим і нашим» – аби начебто і не відмовити Києву, і не накликати гніву Москви. Але пригадаємо, що зовсім недавно європейські країни взагалі цуралися обговорення можливості військової допомоги – навіть стосовно оборонних озброєнь. Отже, сьогодні ми бачимо безсумнівний прогрес.

Плюс НАТО говорить про створення чотирьох трастових фондів для України. Як відомо, трастові фонди наповнюються за бажанням окремих країн-членів Альянсу. Так що далі, щоб ці «копилки» працювали, потрібна робота наших дипломатів. Сподіваюсь, у них все вийде.

3. Лідери провідних країн Заходу, що беруть участь у цьому саміті НАТО в Уельсі, в цілому підтримали ідею посилити санкції проти Росії. Рішення про посилення санкцій має бути прийняте вже завтра.

Тут коментарі зайві. І зараз на поминках своїх солдатушок, що здохли на Донбасі, російські мамки й татка вимушені закусювати рідною ріпкою замість пармезану. Якщо санкції ще більше вдарять по Росії – це можна лише вітати.

Источник: http://zik.ua/ua/news/2014/09/05/ugody_na_peregovorah_u_minsku_mozhlyvi_lyshe_na_nashyh_umovah__tymchuk_520688

Добавить комментарий