Однією з найбільш гарячих точок на карті зони АТО зараз є місто Дебальцеве на Донеччині. Попри численні повідомлення в ЗМІ, місто і околиці поки що не оточені, втім для можливого відступу залишається всього одна дорога. Бойовики, не зважаючи на оголошене перемир’я, не припиняють атак на українські блокпости, намагаючись отримати контроль над стратегічним населеним пунктом.
Українські силовики у зоні АТО, поширеній в Інтернеті інформації про «котел в Дабальцевому» дивуються, особливо, коли чують це від журналістів на передовій. Бійці підтверджують спростування, яке поширив раніше штаб АТО про те, що ніякого «котла в Дебальцевому» немає.
Атмосфера в самому місті, розташованому фактично посередині між Донецьком та Луганськом – гнітюча, людей на вулицях практично немає. Попри те, що місто знаходиться в своєрідній «кишені», оточеній так званою сірою «нічийною» зоною, яка втім дуже вірогідно може бути під прицілом бойовиків, шлях для виходу із території в разі необхідності є – це траса в напрямку Артемівська, вона повністю перебуває під контролем українських силовиків.
Бойовики нахабно ігнорують «режим перемир’я»
З так званим «перемир’ям, атаки бойовиків не припинилися, а навпаки посилились, стверджують бійці. Після відвідин блокпостів у зоні АТО журналіст Радіо Свобода переконався у правдивості цих слів. Сепаратисти не нехтують численними мінометними обстрілами, і навіть підходять на відстань пострілу стрілецької зброї. Українські силовики стверджують, що наказ про перемир’я жодним чином не убезпечує їх від нападів супротивника, тож в разі обстрілів змушені давати адекватну відповідь.
Втім у середовищі бійців рішення про режим «перемир’я» не розуміють, особливо, коли бойовики його і так ігнорують. Обурення щораз зростає, коли українські силовики в умовах так званого «миру» несуть втрати у своїх рядах. Незадовго до приїзду журналістів Радіо Свобода на один із блокпостів, швидка забрала звідти двох загиблих і одного пораненого.
Проблема із забезпеченням військових спорядженням з настанням холодів стає гострішою
Позиції силовиків підкріплені не лише військовослужбовцями, але й батальйонами територіальної оборони, бійцями Нацгвардії і необхідною технікою та боєприпасами. Скарг на забезпечення не мають, принаймні, у розмові з журналістами про це ніхто не сказав, втім перестороги виникають з настанням холодів. Хлопці кажуть, що потрібне відповідне екіпірування, і воно необхідне вже і зараз, бо температура вночі подекуди опускається до нуля градусів.
Те, що силовики отримували від Міноборони і волонтерів досі – не витримує випробувань погодою. Втім перші передачі від волонтерів уже надходять: вони привозять куртки, шапки, рукавиці, термобілизну. З такими надходження від Міністерства оборони чи Генштабу поки що запізнюються. У силовиків виникає очевидна тривога, чи вистачить усім необхідного спорядження з початком справжніх холодів на Сході.
Тим часом волонтери громадської ініціативи Армія SOS стверджують, що потреби українських бійців з наближенням холодів зростають щонайменше наполовину, тоді як благодійні надходження від громадян для армії, станом на середину вересня, суттєво зменшились.
Источник: http://www.radiosvoboda.org/content/article/26601578.html