У Луганську з’явилося світло та інтернет – спецкор

В окремих районах міста відновлено ​​подачу електроенергії і з’явився інтернет, повідомляє кореспондент радіостанції Голос Столиці в Луганську Надія Чернуха.
1630
Луганськ поступово повертається до життя. Комунальні служби ведуть відновлювальні роботи з водо- та енергопостачання регіону. Однак найближчим часом підключити все місто до електрики не вдасться. Про це повідомляє перший заступник міського голови Маноліс Пілавов. Детальніше про ситуацію в регіоні радіостанція Голос Столиці поговорила з власним кореспондентом в Луганську Надією Чернухою.

Яка обстановка в місті?

— У Луганську тихо, спокійно, жодних змін немає: ані протягом вихідних, ані вчора ніякої стрілянини в місті не було, на околицях також тихо. Єдине, що вчора близько 12.20 була чи то перестрілка, чи то вибухи в районі Щастя, але повідомлень про загиблих або постраждалих не надходило. Також учора було чути перестрілку в Попасному.

Чи відновили подачу електроенергії, газу в Луганську?

— У Луганську все йде тільки на краще, більш того – практично в усіх районах зараз з’являється електрика, поновлюється подача води, з’являється інтернет та зв’язок МТС.

За даними Луганської міськради, місто отримує лише 20% необхідної електроенергії…

— У відсотковому співвідношенні мені буде складно оцінити, але все ж якщо судити з повідомлень місцевих жителів, майже у всіх районах, всіх кварталах з’явилося світло. Це не тотальне включення, але точково, по окремих вулицях воно відновлено.

З’явилися повідомлення, що Геннадій Москаль збирається перепідпорядкувати місто Щастя. Що це значить, з чим це пов’язано?

— Буквально через кілька днів після свого призначення на посаду губернатора Луганської області, Геннадій Москаль вже окреслив приблизні плани своїх кроків на найближче майбутнє. І однією з заяв було те, що він збирається розібратися, яка територія знаходиться під контролем України, і яка під контролем сепаратистів, тому що до цього кордон було визначено нечітко. І дійсно він заявив про те, що треба перепідпорядкувати Щастя. На даний момент Щастя знаходиться під юрисдикцією Луганської міськради. Тобто, всі виплати та допомога проходять через обласний центр, який підконтрольний бойовикам. Якщо Щастя перепідпорядкують, скажімо, Новоайдарському району, то питання стоятиме зовсім по-іншому, тобто всі виплати зможуть проходити через звільнені міста, де є Пенсійний фонд та інше. Якщо це буде втілено в життя, жителям Щастя стане тільки краще.

У Красному Лучі відновив роботу Ощадбанк. Як на території області працюють банки? У тому ж Алчевську?

— В Алчевську працювали окремі банки, більш того, там працювали банкомати. Крім того, раніше ходили розмови, що в Луганську теж збирається відновити роботу філія Ощадбанку.

Источник: http://newsradio.com.ua/2014_09_24/U-Lugansku-zjavilosja-sv-tlo-ta-nternet-speckor-9577/

Добавить комментарий