Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорам про розширення Йоханнес Хан вважає за необхідне надати Україні всіляку підтримку в подоланні кризи. Але якщо така в’яла боротьба на Донбасі буде тривати й далі, ситуація залишиться такою, як була, заявив експерт з міжнародного права Вадим Трюхан.
Комітет постійних представників країн ЄС поки не знайшов підстав змінювати що-небудь у своїй оцінці ситуації в Україні. Про це заявив європейський дипломат, обізнаний про підсумки засідання. А це означає, що для перегляду санкцій відносно Росії держави-члени союзу поки не бачать підстав. Тим часом, новопризначений комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорам про розширення Йоханнес Хан вважає за необхідне надати Україні всіляку підтримку в подоланні кризи. Заяви європейських дипломатів радіостанція Голос Столиці обговорила з експертом по міжнародному праву Вадимом Трюханом.
Можна говорити про те, що Україна може повністю розраховувати на допомогу Європи? Або це просто популізм?
− Ні, тут популізму немає, це логічний крок. Адже ми знаємо, що в ЄС 28 країн, які не завжди просто знаходять консенсус. Більше того – на деякі країни має певний вплив Росія, тому там пройшов певний час, поки почала викристалізовуватися спільна позиція. Навіть якщо ми подивимося, як застосовувалися санкції та приймалися рішення, то ЄС пішов крок за кроком, від меншого до більшого. Тому те рішення, яке було вчора, цілком логічне, адже лише сліпий чи глухий може не побачити, що перемир’я порушується, бойові дії продовжуються.
А виходячи з останніх заяв Ангели Меркель, які можна зробити висновки?
− Висновок дуже простий – Німеччина зараз є одним з лідерів ЄС. Німеччина, можливо, ще Франція. В залежності від того, яку позицію займають країни, що лідирують, можна зробити висновок, яка буде позиція всього ЄС. Я думаю, що ми можемо лише подякувати пані Меркель за чітку позицію стосовно конфлікту.
Ми можемо розраховувати на те, що Європа буде посилювати санкції щодо Росії?
− Ми вимагаємо, щоб цивілізований світ запроваджував санкції щодо Росії. А ми самі запровадили? Щоб вимагати чогось від когось, треба самому робити. Я думаю, найближчим часом, якщо буде продовжуватися така в’ялотікуча боротьба на Донбасі, ситуація залишиться такою, як вона є.
Источник: http://newsradio.com.ua/2014_10_01/CHuzhimi-rukami-Ukra-na-ne-vvodit-sankc-proti-RF-ale-cheka-cogo-v-d-S-9062/