Амністія Попова і Сівковича може призвести до загострення ситуації в Україні — Томенко

Народний депута про «Батьківщини» Микола Томенко не виключає, що через рішення суду про амністію колишнього голови КМДА Олександра Попова і колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича ситуація в Україні загостриться.

Як передає корреспонден «УНІАН», про це він сказав на брифінгу, коментуючи інформацію про те, що суд закрив кримінальні провадження проти Попова та Сівковича.

«Якщо суд виправдав Попова і Сівковича, то ситуація загостриться, я абсолютно в цьому переконаний», — підкреслив Томенко.

Він зазначив, що в такій ситуації виникає питання: хто все ж давав команди на побиття, знущання над беззбройними мирними мітингувальниками 30 листопада.

На переконання депутата, ті, хто давав команди, не можу потрапляти під закон про амністію. За його словами, у разі, якщо ця інформація відповідаючи дійсності, «це створює проблему в пошуку виходу з кризи».

Водночас, представник Президента у ВР, народний депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко зазначив, що у нього не інформації щодо закриття справ проти Попова та Сівковича.

Разом з тим, він зазначив, що якщо слідство з’ясовує, що мова не іде про відповідальність за вбивства, тортури і катування, то тоді люди потрапляю під закон про амністію.

Мірошниченко додав, що це стосується обох сторін, і ту не повинно бути ніяких винятків.

Зняття Печерським райсудом Києва звинувачень з Олександра Попова та Володимира Сівковича у справі розгону Майдану свідчить про одне — влада демонструє, що «нікого ні за що» карати не буде.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав український письменник і видавець Дмитро Капранов.

«Це називається словом «бикувати». Тобто влада «бикує» і «бикує» давно і активно. Мене тільки дивує, як в таких умовах деякі політики хочуть з ними вести переговори. Як можна мати переговори з «биками», я особисто не розумію», — зазначив громадський діяч.

На думку Капранова, в даному випадку рішення суду не стосується персонально вищевказаних персон.

«Рішення стосується нас. Нам хочуть сказати, що з нами будуть робити все що завгодно і нікому за це нічого не буде. Це єдиний принцип, на чому ця влада тримається. Тому один покараний з їхнього боку і їх припинить захищати «Беркут». Якщо вони будуть карати тих, хто воює на їхньому боці, то вони отримають небоеспособен «Беркут» і міліцію. Це насправді — їх «ахіллесова п’ята», — зазначив письменник.

У ніч на 30 листопада 2013 бійці спецпідрозділу «Беркут» жорстоко розігнали мітинг прихильників євроінтеграції на Майдані Незалежності в Києві.

14 грудня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура вручила повідомлення про підозру у перевищенні влади у зв’язку з розгоном Евромайдана в ніч на 30 листопада заступник секретаря РНБО Володимира Сівковича, голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, начальнику київської міліції Валерію Коряку та заступнику начальника київської міліції Петру Федчуку.

Вчора, 12 лютого, кримінальне провадження стосовно Попова і Сівковича було закрито Печерським судом Києві 7 лютого 2014 року.

Источник: http://www.newsru.ua/ukraine/12feb2014/obostren.html

Добавить комментарий