ДАІ фальшує рапорти проти учасників Автомайдану – юристи

1030

Київ – 48 учасників автопробігу на Межигір’я, що відбувся 29 грудня минулого року, вже позбавили водійських прав. Підставою для цього стали сфальшовані рапорти інспекторів ДАІ, переконують юристи-волонтери, що стали на захист активістів. Вони організували збір рапортів ДАІ, за якими тепер судять водіїв та забирають права, в одну базу. Фальсифікації були очевидні: одні і ті ж інспектори писали рапорти зовсім різними почерками і підписувались різними підписами; один інспектор за хвилину зупинив щонайменше 10 автомобілів або ж на КПП в одному проміжку часу працювали 25 співробітників ДАІ.

29 грудня Ірина Чулівська разом з трьома пасажирами-чоловіками на своєму авто вирішила поїхати до Межигір’я у село Нові Петрівці. Проте заблукала і з колоною не виїхала. Наздогнала колону лише по дорозі біля одного з КПП, біля якого вона, за словами працівників ДАІ, не зупинилась.

«Біля того КПП, коли я його проїжджала, не стояли даішники взагалі. Відповідно ніхто не намагався мене зупиняти. Ми спокійно проїхали, припаркувалися за 50 метрів від повороту на Межигір’я і далі пішли пішки, за кілька годин повернулись і поїхали назад», – пригадує вона.

Через два тижні на домашню адресу до Львова Ірині Чулівській прийшло повідомлення про те, що їй терміново потрібно з’явитися в ДАІ, для вилучення водійських прав. Коли вона не з’явилась, через тиждень прийшов складений протокол про правопорушення, в якому, на її здивування, було вказано двоє свідків із львівською пропискою.

«Двоє львів’ян, які живуть біля ДАІ на вулиці Городоцькій, проходили повз київське КПП і випадково там опинились як свідки. Там були зазначені їхні телефони. Я їм подзвонила і запитала, чи вони дійсно таке підписували. Вони відповіли, що їм сказали, ніби вони підписують документ, що я не була на зустрічі в ДАІ, а насправді їхні підписи стоять на протоколі», – каже вона.

Рапорт про правопорушення Ірини складав працівник ДАІ Іван Малькевич, проте, крім цього, він склав щонайменше три рапорти, які написані зовсім іншими почерками і під ними стоять зовсім інші підписи. По-різному попідписувались й інші працівники ДАІ на прізвище Козак, Тарануха, Карабута, розповідає адвокат-координатор групи юристів, що зібрались надавати допомогу учасникам Автомайдану, Роман Маселко.
1031
Фальшування справ відбуваються на всіх етапах, каже юрист, починаючи зі складання рапортів, закінчуючи судовими розглядами. Він наводить приклад групового рапорту, складеного на 52 автомобілі, невідповідності даним системи відеоконтролю «Рубіж» й інформацією у рапортах. Фактом, підкріпленим рапортами, каже він, є і те, що на одному пості одночасно перебувало 25 інспекторів.

«Я назвав цей доказ «телепортація». Наприклад, інспектор Прохорчук, який мав дислокацію на 20-му кілометрі траси Київ-Овруч, о 12:30 був на 14-му кілометрі і одночасно на 20-му кілометрі. Йому можна дати медаль і за продуктивність, адже о 12:30 він зупинив мінімум 10 автомобілів. Це в суді використовується як єдиний і очевидний доказ. Ще один факт, який ми виявили, це територіальна прив’язка. В певних місцях інспектори зупиняли лише водіїв того району, з якого він є. Шевченківський і Печерський район ми виявили. Тобто уявіть, інспектор стоїть на вулиці Богатирській 32, їде колона машин і він якимось чином зупиняє водіїв лише свого району. Як на мене, давали дані певним районам і вони під ці дані робили рапорти», – припускає він.

Курйозом стало вже і те, що згідно з рапортами, водія Дмитра Савочкіна зупиняли двічі. У нього вже забрали права на півроку, а проте невдовзі має відбутись ще один суд, під час якого Романа можуть позбавити прав повторно. І це незважаючи на те, що суду вони надавали відео як доказ того, що автомобіль Дмитра ніхто не зупиняв.

Натомість у прокуратурі не знаходять підстав для відкриття провадження. Схожа реакція і у ДАІ – «в процесі перевірки об’єктивного підтвердження не знайшли».

За даними Єдиного судового реєстру судових рішень, станом на 6 лютого, порушено 75 справ стосовно учасників автопробігу та інших водіїв. У 48 із них вже відібрали права на строк від трьох до шести місяців.

Про готовність допомогти позбавленим водійських прав учасникам Автомайдану – підготувати звернення до Європейського суду з прав людини – вже заявили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Источник: http://www.radiosvoboda.org/content/article/25257033.html

Добавить комментарий