Німеччина звинувачує Росію в невиконанні Мінських угод: «ДНР» і «ЛНР» готуються до незалежності

0930Німеччина звинувачує Росію в невиконанні домовленостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсант» сказав спецкоординатор уряду Німеччини з питань співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами Східного партнерства Гернот Ерлер, що побував в Москві.

«Зараз багато європейських політиків, в тому числі й німецькі, розчаровані діями РФ і російського керівництва. Зараз мова йде про реалізацію угод контактної групи від 5 і 19 вересня. Але, на жаль, ми не бачимо, щоб Росія була активно залучена до їх втілення. Зокрема, за підсумками моїх переговорів у Москві мені неясно, як буде здійснюватися контроль кордонів. Очевидно, що у Росії є сумніви на цей рахунок: несподівано ставиться питання, які саме відрізки кордону маються на увазі, як далеко поширюється контроль, піднімається тема суверенітету РФ», — відзначає Ерлер.

Німеччину турбує той факт, що «ДНР» і «ЛНР» готують місцеві «вибори» на 2 листопада, всупереч мінським домовленостями.

«Ми практично не бачимо тиску Росії на людей, які контролюють Донецьк і Луганськ, щоб пункти домовленостей могли виконуватися крок за кроком. У Донецьку і Луганську мають намір провести власні вибори 2 листопада, що не передбачено угодами контактної групи. Це означає, що вони трактують домовленості як крок до незалежності, яка слідом за приєднанням Криму стала важким ударом для територіальної цілісності України», — вважає Ерлер.

Він також розповів, що в Москві йому відмовили у зустрічі з представниками Держдуми, що, на думку Ерлера, свідчить про небажання Росії йти на врегулювання.

«Це поганий знак, сигнал посилювання ситуації і того, що деякі відносяться до поточного положення нерозважливо, бояться взаємодіяти з іншою стороною», — зазначив представник Німеччини.

За його словами, Німеччина і хотіла б скасувати санкції проти Росії, але для цього, за його словами, Росія нічого не робить.

«Потрібні дії, потрібна активність на місцях», — зазначив Ерлер.

Санкції, за словами представника Німеччини, завдають великої шкоди економіці країни, але бізнес погодився, що політика все ж повинна бути в пріоритеті.

«Представники німецької промисловості, які звертали нашу увагу, в той же час визнавали пріоритет політики. У нас є економічні та промислові інтереси, але першу скрипку має грати політика. Адже йдеться про засадничі речі, аж до миру в Європі: що буде далі, якщо порушуються домовленості, анексуються окремі області, привносяться заворушення в країну? Це настільки серйозна тема, що економічні інтереси повинні відступити на другий план», — підкреслив Ерлер.

Довідка

5 вересня в Мінську тристороння контактна група підписала протокол про припинення вогню на сході України. Президент України Петро Порошенко віддав наказ про припинення вогню на Донбасі з 18.00. Сили АТО виконали цей наказ.

Документ в ніч на 7 вересня був оприлюднений на сайті ОБСЄ. У протоколі з 12 пунктів йдеться про те, що сторони негайно мають припинити вогонь в двосторонньому порядку та забезпечити моніторинг і верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї. Також сторони зобов’язалися «вивести незаконні збройні формування, а також бойовиків і найманців з території України» та невідкладно звільнити всіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

Сили АТО дотримуються режиму припинення вогню. А про те, що російсько-терористичні війська порушують умови «перемир’я» вже повідомляли в РНБО, українській Держприкордонслужбі та ОБСЄ.

6 і 7 вересня окупанти обстрілювали Маріуполь.

За даними українського МЗС на 16 вересня, за час перемир’я загинули 16 українських військових, 98 отримали поранення.

10 вересня президент України заявив, що готовий надати окремим районам Донбасу особливий статус. Законопроект внесуть на розгляд Ради 16 вересня.

16 вересня Верховна Рада закритому режимі підтримали законопроект президента №5081 «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Також депутати ухвалили законопроект № 5082 «Про недопущення переслідування і покарання осіб-учасників подій на території Донецької і Луганської областей».

Порошенко заявив, що ухвалені закони є кроком на шляху мирного врегулювання ситуації на Сході.

17 вересня стало відомо, що особливий статус окремим районам Донбасу надаватиме керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України. Відповідні зміни внесені в законопроект №5081 «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

20 вересня учасники контактної групи в Мінську домовилися про припинення вогню, зупинення на поточній лінії зіткнення і встановленні 30-кілометрової буферної зони безпеки в Україні. Про це після завершення переговорів заявив екс-президент України Леонід Кучма. Меморандум налічує дев’ять пунктів.

Источник: http://www.newsru.ua/world/06oct2014/germross.html

Добавить комментарий