Яценюк вимагає звільнити 122 арештованих і Тимошенко

Яценюк оголосив план дій та завдання для Майдану і опозиції

Перше завдання Майдану, вимога, яка ставиться до влади — це звільнення усіх борців, усіх героїв з-під варти. Про це сьогодні під час інформаційного мітингу у центрі столиці заявив лідер ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба політичної сили.

«Ми знаємо прізвища усіх ув’язнених. Станом на зараз вже 122 наших героя звільнені з казематів Віктора Януковича. Це зроблено за останні кілька днів. Але ще 116 людей, яких незаконно утримує режим Януковича за ґратами, лишаються зараз по тюрмах. Наше завдання – звільнити всіх. Свободу кожному герою!», — сказав він.

Крім того, нардеп акцентував увагу на тому, що звільнена також має бути Юлія Тимошенко. За словами опозиціонера, про це каже і Європа, і Україна.

Другий пункт плану дій опозиції та Майдану у тому, що в Україні під егідою Ради Європи буде створено міжнародну комісію з розслідування злочинів режиму Януковича.

«Ті, хто розпочав терор в Україні, будуть покарані. Ми знаємо прізвища не тільки наших героїв, а й прізвища кожного члена режиму Януковича, які понесуть відповідальність», — додав Яценюк.

Третя теза лідера «Батьківщини» полягала у тому, що Україні потрібна фінансова допомога західних партнерів.

«Нам треба допомога фінансова, щоб Україна не на словах, а на ділі вийшла з кризи. Але коли ми кажемо нам — це означає народу України. Це жодної копійки режиму Януковича. Фінансовий і економічний план це третє, з чим ми поїхали до наших партнерів», — розповів Яценюк.

Четверте, що необхідно зробити в Україні, за словами, політика, це відновити народну владу.

«В Україні не повинно бути президента Януковича з диктаторськими повноваженнями. Парламент повинен змінити Конституцію, ліквідувати диктаторські повноваження президента і передати всю повноту влади українському народу — це завдання перед Україною, Майданом і кожним депутатом, який повинен покинути лави Партії регіонів, приєднатися до народу і проголосувати за нову Конституцію і владу «, — підсумував Яценюк.

Нагадаємо, 29 січня депутати підтримали проект закону №4021-3 про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, запропонований представником президента у парламенті Юрієм Мірошниченком.

У ньому амністія «прив’язується до позитивної динаміки щодо розблокування будівель», пояснював раніше Мірошниченко, уточнивши, що державні установи мають бути звільнені і в Києві, і в регіонах.

В опозиції заявили, що Майдан не виконуватиме цих умов влади і не розійдеться, оскільки вимоги протестувальників не виконані.

1 лютого закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України», але вступить в дію після заяви Генпрокурора Віктора Пшонки з підтвердженням про те, що мітингувальники звільнили адмінбудівлі і вулиці міст. Якщо протягом 15 діб цього не станеться, закон не набере чинності.

Источник: http://www.newsru.ua/ukraine/02feb2014/conclusion.html

Добавить комментарий